YubiKey – це апаратний пристрій для аутентифікації, який забезпечує додатковий рівень безпеки для ваших онлайн-акаунтів. Ці ключі виготовляються компанією Yubico і представляють собою USB-пристрої або картки, які використовуються для підтвердження вашої ідентичності під час входу на веб-сайти чи використання онлайн-послуг.

YubiKey працює на основі різних аутентифікаційних протоколів, таких як FIDO U2F (Universal 2nd Factor), FIDO2, OTP (One-Time Password), PIV (Smart Card), та інших. Пристрій генерує унікальні коди або криптографічні підписи, які використовуються для підтвердження вашої особи під час входу на сайти або здійснення транзакцій.

Використання YubiKey дозволяє збільшити безпеку вашого облікового запису, оскільки для доступу до нього потрібно не лише пароль, а й фізичний пристрій. Це ускладнює завдання хакерам, які можуть мати доступ лише до вашого пароля.

Основна перевага полягає в тому, що YubiKey забезпечує двофакторну або багатофакторну аутентифікацію, підвищуючи рівень безпеки вашого облікового запису та запобігаючи несанкціонованому доступу до ваших особистих даних.


Звичайний вхід на багато сайтів або платформ вимагає лише пароля. Однак паролі можуть бути вкрадені, використані в різних атаках або скомпрометовані через фішингові або шкідливі програми. Додатковий фактор аутентифікації, такий як апаратний ключ YubiKey, надає додатковий рівень безпеки, що ускладнює завдання для зловмисників.

YubiKey використовує принципи двофакторної або багатофакторної аутентифікації. Перший фактор – це звичайний пароль, відомий лише вам. Другий фактор – це фізичний ключ, який ви повинні мати фізично при собі для доступу до свого облікового запису.

Ключ працює на основі криптографічних методів і генерує унікальні коди або підписи для підтвердження вашої особи. Ви підключаєте його до комп’ютера або пристрою, натискаєте на кнопку або проводите дії згідно інструкцій, і він генерує унікальний код, який вводиться для завершення процедури входу.

Застосування YubiKey ускладнює завдання зловмисникам, які мають доступ лише до вашого пароля. Зловмисникам потрібно мати фізичний ключ, щоб увійти до вашого облікового запису, що робить ваши дані більш безпечними від несанкціонованого доступу. Такий метод стає надійною захистом від широкого спектру кіберзагроз, зокрема від фішингу, підкупування паролів та інших атак на облікові записи.

Чим відрізняються апартні ключі Yubiko та апаратні криптогаманці Ledger або Trezor?

Зважаючи на те, що як YubiKey, так і апаратні криптогаманці (як, наприклад, Ledger або Trezor) є апаратними пристроями, призначеними для зберігання криптовалют та забезпечення безпеки ваших цифрових активів, вони мають кілька відмінностей:

 1. Цільове призначення:
  • YubiKey: Головна функція YubiKey – це забезпечення безпеки облікових записів та аутентифікація на різноманітних веб-сайтах та сервісах.
  • Апаратні криптогаманці: Вони призначені для безпечного зберігання криптовалютних ключів та виконання транзакцій з криптовалютою.
 2. Тип застосування:
  • YubiKey: Використовується для аутентифікації на веб-сайтах, додатках та системах, забезпечуючи безпеку облікових записів через двофакторну або багатофакторну аутентифікацію.
  • Апаратні криптогаманці: Переважно використовуються для зберігання криптовалют та керування ними, включаючи підписання транзакцій і збереження приватних ключів.
 3. Технічні можливості:
  • YubiKey: Підтримує різні аутентифікаційні протоколи, такі як FIDO U2F, FIDO2, OTP, PIV, що робить його універсальним для захисту облікових записів на веб-сайтах.
  • Апаратні криптогаманці: Надають безпечне зберігання приватних ключів криптовалют, дозволяють підписувати та виконувати транзакції, а також пропонують додаткові функції, щоб захистити цифрові активи.
 4. Сфера застосування:
  • YubiKey: Використовується для захисту облікових записів на різноманітних платформах, включаючи соціальні мережі, банківські системи, хмарні сервіси тощо.
  • Апаратні криптогаманці: Зазвичай використовуються у сфері криптовалют, де забезпечення безпеки великого обсягу цифрових активів є важливим.

Обидва типи пристроїв створені для забезпечення безпеки і відсічення загрози від кібератак. Однак їх основні функції та специфіка застосування можуть відрізнятися, орієнтуючись на різні аспекти цифрової безпеки та зберігання цифрових активів.